Kategorie sklepu


Artykuły

Wybierz dział

Nasz sklep akceptuje płatności PayPal jak kupić na raty
Dane kontaktowe
ABC-MEDI Spółka z o.o.
tel.: (42) 942 02 03
tel. kom.: 0793710902
ABC_MEDI
tel.: +48793710902
mail.: biuro@abc-medi.pl
zadzwoń na Skype: ABC_MEDI ABC_MEDI
więcej »
Zaloguj się

nie pamiętam hasła!
zarejestruj się

Na czym polega kinesiotaping? Jak naklejać plastry?

Na czym polega kinesiotaping? Jak naklejać plastry?

Kinesiotaping – plastry

Terapia plastrami została opisana i wprowadzona na rynek w latach 70-tych XX wieku przez japońskiego doktora KenzoKase. Japończyk opracował plastry, składające się bawełny oraz kleju akrylowego, które po przyklejeniu w bolące miejsce na ciele człowieka, miały łagodzić dolegliwości. Plastry te nazwano Kiniesio Tex Gold. Kinesiotaping został spopularyzowany w latach 90-tych XX wieku, a prawdziwą popularność zyskał po Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku, podczas których wszystkim uczestnikom Igrzysk rozdano lecznicze plastry.

Kinesiotaping, według producenta, jest skuteczny w leczeniu bardzo wielu dolegliwości. Przede wszystkim, plastrowanie pomaga w walce z bólem pourazowym lub reumatycznym. Jest skuteczne również w leczeniu bolesnych zwyrodnień kręgosłupowych, łagodzi ból stawów, ale też wpływa pozytywnie na takie dolegliwości, jak migreny czy zawroty głowy. Kinesiotaping wykorzystywany jest do niwelacji bólu pooperacyjnego. Plastry lecznicze stosują również osoby, które mają nadwyrężone lub napięte mięśnie, a także często odczuwają skurcze. Wielu sportowców wykorzystuje tę metodę do zapobiegania kontuzji poprzez naklejanie plastrów w okolicach stawów, co powoduje ich stabilizację.
Ccesz przeczytać więcej? Treść artykułu na stronie: http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/7,101580,24352597,na-czym-polega-kinesiotaping-jak-naklejac-plastry-opinie.html

 


więcej »

LISTA SKLEPÓW W POLSCE WSPÓŁPRACUJĄCYCH Z NASZĄ FIRMĄ ABC-MEDI Sp. z o.o

Punkty sklepów, w których dostępne są nasze produkty


pobierz adresy w pdf - kliknij


Lista sklepów medycznych, w których mogą Państwo zamówić nasze apaszki. Wystarczy wybrać z katalogu nr apaszki, który się Państwu podoba i udać się do jednego z punktów znajdujących się na liście.

Zapraszamy również do współpracy inne sklepy medyczne oraz apteki, aby udostępnili możliwość nabycia osłon dla osób po laryngektomii lub tracheotomii u siebie w punkcie zaopatrującym.

 

Punkty_sprzedazy_apaszek